inorgchem.knu.ua

кім. 510 (5-й поверх),

тел.: +3(044) 239-33-92

Курси лекцій:

• «Загальна хімія» - для студентів І-го курсу ННЦ «Інститут біології та медицини»
  • «Координаційна хімія» - для студентів ІІІ-го курсу хімічного факультету.
  • «Спектроскопія неорганічних сполук» - для студентів ІІІ-го курсу хімічного факультету.
  • «Координаційна хімія перехідних металів» - для магістрів І-го року навчання хімічного факультету.
  • «Методи встановлення структури хімічних сполук та матеріалів» - для магістрів ІІ-го року навчання хімічного факультету.

Підручники та монографії:

• Люмінесценція координаційних сполук лантаноїдів / Амірханов В.М. // ВПЦ «Київський університет», 2017. 110 с.
  • Powerful new ligand systems: Carbacylamidophosphates (CAPh) and Sulfonylamidophosphates (SAPh) Ligands. Synthesis, characterization and role in biotechnology/ V. Amirkhanov, V. Ovchynnikov, V. Trush, P.Gawryszewska, L.B.Jerzykiewicz // Nova Science Publishers Inc. 2014, P. 199-248.
  • Інфрачервонна та електронна спектроскопія неорганічних і координаційних сполук / Зуб В.Я., Амірханов В.М. //ВПЦ «Київський університет», 2012. 271 с.
  • Хімія. Завдання та тести. Посібник для вступник в до виших навчальних закладів/ Амірханов В.М., Білодід О.І., Верховод М.М. та ін. // Учбово-видавничий центр "Школяр", 2000, - 511 с
  • Небезпечні хімічні речовини в природі, промисловості та побуті. Довідник. / Голуб О.А., Лябах М.І., Покутний П.Г., Капшук А.О., Лампека Р.Д., Замковой В.І., Амірханов В.М. та ін // "Київська друкарня наукової книги", Київ, Чорнобильінтерінформ, 1998
  • Хімія. Завдання та тести. Посібник-довідник для вступник в до виших навчальних закладів (2 частини)/ Корнілов М.Ю., Гордіенко О.В., Шейко Д.І., Амірханов В.М. та ін. // Вид."Генеза", 1993,  ч.1 - 222 с., ч.2 - 275 с.

Підготував 10 кандидатів наук. Автор понад 200 наукових публікацій.

Наукові напрями групи:

• Синтез нових високоефективних лігандних систем: карбациламідофосфатів (КАФ) – органічних сполук, що містять хелатуючий фрагмент -C(O)N(H)P(O)= та сульфоніламідофосфатів (САФ) – сполук із -S(O)2N(H)P(O)= хелатуючим фрагментом у складі; дослідження їх біологічних та координаційно-хімічних властивостей.
  • Встановлення способу координації ліганду та симетрії координаційного оточення фізико-хімічними методами.
  • Дизайн та одержання нових люмінесцентних координаційних сполук з іонами Ln(III) для MOLED (Metal Organic Light Emitting Diodes, або металоорганічні світловипромінюючі діоди). Створення тонких фото- та електролюмінісцентних покриттів на основі летких комплексів лантаноїдів.
  • Моно- та поліядерні координаційні сполуки перехідних металів на основі лігандів КАФ та САФ типу, включаючи3d-4f гетеробіметалічні комплекси, та можливості їх практичного застосування з урахуванням цікавих магнітних, люмінесцентних, каталітичних та інш. властивостей.

Співробітники, що входять до наукової групи:

Овчинніков Володимир Анатолійович

Труш Віктор Олександрович